O nás všech

Jsme malá chovatelská stanice norských lesních koček z Přelouče. Domácnost s námi sdílí naše 1. norská lesní kočka SC Artemida  Blueskotka*Pl  - Rozárka , nar. 23. 11. 2006,  její odchov kočička IC Aveda Cernunnos*CZ, nar. 14. 5. 2008, CH Aife Cernunnos*CZ, nar 14. 5. 2008 obě v naší CHS, norský kocourek IC Atlas*PL Harrison Ford, nar. 6. 7. 2008 ve Waršavě u  paní Anny Záleské, 26. 7. 2009 jsme přištěhovali ještě malého siamáčka jménem Attu RUBELIT*CZ - alias Bedibedi, nar. 16. 1. 2009 u paní Dáši Hrušové, také náš odchov z července 2010 Cedrik Cernunnos*CZ, se kterým jsme se nedokázali rozloučit a v neposlední řadě pak BBB - Bílá Boxerka Bettinka.

Naše zvířátka si nás dokonale omotala kolem svých tlapek . Spánek koček v našich postelích je samozřejmostí, jak taky jinak ? Někdy nás do našich postelí i pustí. Naše kočičky mají k dispozici všechny prostory, které obýváme my, včetně zastřešené terasy, kterou jsme pro naše mázliky i lumpíky vybudovali  :-)

Norky milují vodu, tedy naše určitě a to nejlépe tekoucí, takže v každé místnosti je vodní fontána a někdy je i to málo a rádi se ráchají přímo ve vaně, cca 5 cm vody + několik míčků zaručí to nej nej kočičí blbnutí. Bohužel po sobě rozcachtanou vodu nevysuší, přece jsou to vznešené kočíčky ! ! !

Někdy znají svá práva a vždy vědí o našich  povinnostech. Jejich práva jsou zejména pohybovat se kdekoliv v bytě a hlavně hlasitě se dožadovat plnění našich povinností. K těm patří pravidelné plnění misek, otvírání zavřených dveří, vypouštění na terasu bez ohledu na počasí, drbání a hlazení, házení hraček a spousta jiných a to všechno v kteroukoliv denní nebo noční dobu. 

za úvodní slovo děkuji chovatelské st.    Od věže

Naše chovatelská stanice je registrována u FIFE.

O norkách

Norskou lesní jsem poprvé v životě viděla na plakátu na veterině, když jsem byla na očkování se svou tehdejší perskou číčou. Než jsem si mohla pořídit svou první norku, uplynulo hodně vody.....

Odmalička kočky miluji. Jak dalece dokáží ovlivnit a proměnit můj život v lepší, jsem pochopila se svojí první norskou lesní kočičkou. Dnes máme doma čtyři ... :-)) už jich je pět :-))

V momentě, kdy jsme zjistili, že v prvním našem  vrhu norských lesních koček jsou ze dvou koťátek dvě kočičky, my dvounožci jsme si jen vyměnili pohledy, abychom věděli, že obě holky zůstanou s námi, nedokázali jsme se od prvních koťátek odloučit :-)

Chovný kocourek měl k nám už jen malý krůček... :-)

Tak se z nás pomalounku stávala malá chovatelská stanice....

Od nááádherného Cedrika, našeho odchovu jsme se také nedokázali odpoutat :-)

Norská lesní kočka (Norwegian Forest Cat)
Norská lesní kočka je jedno z nejstarších plemen, vzniklo pravděpodobně z angorských koček, které byly do Norska dovezeny v 16.století. Vyznačují se klidným charakterem, trpělivostí a nevázaností.


PLEMENO:
polodlouhosrstých koček
PŮVOD:
Norská lesní kočka je jedno z nejstarších plemen, které vzniklo na bázi nečistokrevných koček. Je nejrozšířenější zejména v zemích severní Evropy, tzn. Norsku, Švédsku, aj. Standard byl uznán v roce 1977.
Existuje několik verzí o vzniku těchto koček. Nejpravděpodobnější verze je, že se vyvinuly z angorských koček, které byly do Norska dovezeny v 16.století. Zde se tyto kočky přizpůsobovaly drsnému klimatu a podnebním podmínkám, často lezly po stromech a lovily ryby. Díky tomu se jim také vyvinuly jejich silné drápy. Existuje však i domněnka, že norská lesní kočka je angorskou mutací divoké kočky Felis silvestris grampia, kterou ze Skotska dovezli Vikingové. Na starých dřevorytech byla bohyně Frea často zobrazována v trize, zapřáhnuté kočkami, velice podobnými norským lesním.
VELIKOST:
Norská lesní kočka je středních až velkých rozměrů.
HMOTNOST:
V rozmezí 3 až 9 kg.© 2008 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba webových stránek zdarmaWebnode